Radošinské naivné divadlo: Pán Strom

Kultúrny dom Andreja Hlinku

„Príbeh o živej drevine,” v ktorom svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh  farbisto rozpráva storočný buk. Pútavo hovorí o všetkom ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním. A rozhovorí sa nielen strom a ľudia naokolo, ale aj všetko nadmieru živé. Každý, kto chce podať svoju správu o pestrom, mnohorakom, ale aj inteligentom a nevyspytateľnom živote v lese. Zároveň nepriamo sledujeme aj storočné pestré udalosti ľudí a spoločnosti a  prichádzame či nepriamo dospejeme k poznaniu, že stromy, príroda, flóra a fauna tvoria humanitnú jednotu a žijú s ľuďmi v neoddeliteľnom spoločenstve, v ktorom sa musíme naučiť spolu žiť a navzájom sa rešpektovať.

Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu.

Réžia: Ondrej Spišák / Hudba: Juraj Haško / Kostýmová výtvarníčka: Katarína Hollá / výtvarník scény: František Lipták.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová alebo Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková alebo Martina Slobodová, Mojmír Caban alebo Jozef Adamčík, Samuel Spišák alebo Peter Ondrejička, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.

Foto: Ctibor Bachratý

Vstup na voľné vstupenky (k dispozícii v Informačnom centre, Ružomberok)

Späť

© FULLOVE DNI